راهی آسان برای تبدیل شدن به یک مربی استارتاپ بهتر

راهی آسان برای تبدیل شدن به یک مربی استارتاپ بهتر

من راجع به کارآفرینی و نحوه توسعه سیستم های استارت آپ می نویسم.

Phil Libin، شریک من و مدیر عامل سابق شرکت Evernote ، زمانی به من گفت که آموزش دادن به کارآفرینان جدید، درنهایت به او کمک کرده است تا یک مدیر عامل بهتر شود.

کاملا درست است. مربی استارت آپ بودن می تواند به طور باورنکردنی، راه‌گشا و رضایت‌بخش باشد. همچنین آموزش دادن، یک روش عالی برای رشد و پیشبرد سیستم  استارت آپ محلی شماست.

همزمان، کمک کردن به کارآفرینان تازه‌وارد می تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. شما می خواهید مثبت‌اندیش و الهام بخش آن‌ها برای ساخت یک شرکت قوی باشید. ولی آیا این روش، واقعا بهترین روش برای نتیجه گرفتن است؟

من با هزاران استارت آپ کار کرده ام و اگر یک چیز است که من یاد گرفته ام، آن هم این است:

برای این که واقعا به یک کارآفرین تازه وارد کمک کنید، مجبورید که شدیدا صادق باشید.

ایجاد یک شرکت موفق، بسیار چالش برانگیز است. مربیان احساسات و تفکر خود را به مؤسسان تازه‌وارد انتقال می دهند. انتقال احساسات خیلی خوب است. ولی بسیاری از مربیان که من با آن‌ها کار کرده‌ام اغلب احساسات خود را مخفی کرده و بازخوردی نشان نمی‌دهند که این می تواند به شاگردان آن‌ها لطمه بزند.

چگونه بازخورد صادقانه مطمئن شویم

از آن جایی که نمی‌توان کسی را مجبور کرد تا شدیدا صادق باشد، ما برای گرفتن بهترین بازخوردها از مربیان استارتاپ مان، برنامه‌ای را در یک آموزشگاه طرح کردیم. در برنامه ۱۶ هفته‌ای ما، مؤسسان ایده‌های خود، تحقیقات مشتریان، طرح‌های توسعه و تولیدات اولیه را به مدیران برنامه و مربیان استارتاپ انتقال دادند. درست قبل از این که از مربیان بازخوردی نسبت به کارآفرینان خواسته شود، آن‌ها نیاز دارند که به شرکت امتیاز ۱ تا ۵ بدهند.

با الهام گرفتن از کار دوست من George Zachry، از شرکت Charles River Ventures، که قانون “no 3’s” را به هنگام ارزیابی مجموعه ما به اجرا در آورد، این سیستم امتیاز دهی به منظور گرفتن بازخورد مربیان طراحی شده است.هنگامی که کسی از نمره ۵، نمره ۳ را بدست آورد شما اختیار دارید که این نمره را منفی یا مثبت در نظر بگیرید و علت آن را ذکر کنید. این امتیازدهی در نتیجه منجر به بینش های صادقانه برای استارتاپ‌ها می شود.

تعجب آور است که چگونه این امتیاز دهی مثمر ثمر می باشد.زیرا حتی بهترین مربیان را مجبور می کند که صادق باشند.

یک سوال مرسوم که من در مورد این امتیازدهی دریافت می کنم این است که چرا امتیاز دهی از ۱ تا ۴ نیست؟ جواب این سوال آسان است. اگر به چیزی نمره ۲ از ۴ داده شود می توان آن را متوسط در نظر گرفت. اما ۲ از ۵ نمره ضعیفی است. ما از مربیان‌مان می خواهیم که نمره ۳ را مد نظر داشته باشند و قضاوت کنند که این نمره، امتیاز مثبتی برای موسسان است یا منفی.

خط نازک خاکستری

در حال حاضر این می تواند یک کلک باشد. متوسط بودن و یا قوی بودن می تواند بسیار مشابه باشند. بنابراین شما نبید حس همدلی و احساس را نسبت به کارآفرینان تازه وارد از دست بدهید.

Dan Shapiro، یک کار آفرین موفق و مربی ارزشمند Institute  Founder، به خوبی مطرح می کند:

“مستقیم بودن فقط یک خط سیاه نازک با یک حفره فاصله دارد. اما هیچ کسی پیروز نمی شود اگر گفتگو کند پیش رود.”

کارآفرینان جدید بازخورد اعضای خانواده، دوستان و همکاران خود را که درباره خوبی ایده های آن‌ها می گویند، می گیرند. به عنوان یک مربی استارتاپ، شما باید  به کار آفرینان جدید درباره مواردی که ایده‌های آن‌ها را به جلو هدایت می‌کند، بگویید. بازار پستی و بلندی زیادی دارد. بنابراین شما نیاز دارید مشاوره ها و بازخوردهای زیادی را ارائه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *