نقش های مهم در مدیریت استارتاپ ها

نقش های مهم در مدیریت استارتاپ ها

مسلما تأسیس و راه اندازی شرکت یکی از سخت ترین کارها است و باز سخت ترش این است که هیچ کس تا بحال این کار را نکرده است.

در استارت آپ ها قانون ثابتی وجود ندارد. منتورها به شما راهنمایی هایی را ارائه می دهند، کتاب ها و وبلاگ ها (مثل همین سپرهون دات کام) پر از راهنمایی های مفید دیگر هستند؛ لیکن اولویت بندی این موارد سخت است. گاهی اوقات خود را در جایی می بینید که نمی دانید کاری که در حال انجام دادن هستید صحیح است یا نه.

من بارها خودم را در چنین شرایطی حس کرده ام. برای اینکه به خودم کمک کنم مسئولیت های اصلی را به ۶ بخش تقسیم کردم. من این ۶ نقطه را نوشته و در محل کارم قرار داده ام. هرکجا متوجه غفلتی در یکی از مسئولیت ها می شوم به لیستم نگاهی می اندازم و مطمئن می شوم که همه چیز در تعادل و هماهنگی باشد.

۱٫جریان های نقدی

درک این مورد بسیار آسان است. اگر شما سرمایه و پول خود را تمام کنید، دیگر هیچ کسب و کاری برای راه اندازی ندارید. این کار مدیرعامل شرکت است که مدیریت درآمدها، هزینه ها و تأمین مالی خارجی را برای رشد مداوم کسب و کار حفظ نماید. حتی یک SFO (رییس امور مالی) برای راهنمایی و پاسخگویی به مدیرعامل نیاز است.

همچنین باید توجه داشت که یک پیش نیاز برای مدیریت جریان نقدی موثر، فرهنگ سازمانی با محوریت معیارهای قوی و ثابت می باشد که کار با آن شروع شود. بدون یک تصویر جامع و قابل اعتماد از معیارهای شرکت، مدیرعامل قادر نخواهد بود اهرم مناسب را برای تحت تاثیر قرار دادن درآمد و هزینه ها حرکت دهد،و قادر نخواهد بود برای ایجاد فرصت های رشد سازمان با سرمایه گذاران جدید با موفقیت ارتباط برقرار کند.

۲٫چشم انداز محصولات

تیم شما نیاز دارد که به طور مستمر در مورد مسیر و هدف شرکت دید روشن و واضحی داشته باشد. این مسئولیت شماست که به طور منظم چشم انداز خروجی و محصول شرکت خود را با توجه به ارتباط مکرر با مشتریان و بازخورد آن ها، تعریف کنید. یک جلسه ماهانه گروهی لازم است تا به اعضای تیم تان یادآوری کنید که چه کاری می خواهید انجام دهید.

کارکنان نیاز دارند که حداقل از چند ماه آینده به طور واضح باخبر باشند و اهداف و مسیر کلی یک یا دو سال آینده را بدانند تا بتوانند ارتباط روحی خود را با کارشان حفظ نمایند. به یاد داشته باشید که رضایت شغلی افراد در صورتی تأمین می شود که کار آن ها سهم بسزایی در اهداف تیم داشته باشد.

۳٫ایجاد تیم

یک بار یکی از منتورهایم به من گفت که سرمایه گذاران مخاطره آمیز در استارت آپ ها به دنبال ۵ چیز هستند: افراد، محصول، افراد، بازار و افراد. بدون داشتن کاپیتان های شایسته و مناسب برای هدایت کشتی، شانس کمی هست که کشتی بتواند در مسیر درست حرکت کند.

یک مدیرعامل کاربلد به طور مداوم پیگیر این موضوع است که افراد در مکان صحیح به کار گرفته شده باشند. آیا مسئولیتی هست که نیاز به سازماندهی دوباره داشته باشد؟ آیا موضوعی وجود دارد که عملکرد کل تیم را تحت تاثیر قرار دهد؟ آیا افراد از شغل خود راضی هستند؟ آیا ما نیاز داریم که تیم سازی را دوباره انجام دهیم؟ آیا ما نیاز داریم که موقعیت های شغلی جدیدی  برای نیازهای برآورده نشده ایجاد کنیم؟

در کل ایجاد یک تیم کامل و بی نقص سخت است. اما اگر شما افراد مناسب را در مکان مناسب قرار دهید کارها هرچه بهتر و سریع تر پیش می روند.

۴٫مدیریت سرمایه گذار

زمانی که استارتاپ شما اولین سرمایه خارجی خود را کسب می کند ناخودآگاه شما یک رییس جدید پیدا می کنید…سهام داران تان. زمانی که همچنان به سرمایه گذاری برای کسب و کار خود ادامه می دهید این موضوع سخت تر می شود. یکی از کوچکترین کارهایی که یک مدیرعامل می تواند برای بالابردن شانس موفقیت انجام دهد این است که سهامداران را آگاه، مثمر ثمر و  راضی نگه دارد.

یک مدیرعامل باید بداند با هرکدام از سرمایه گذاران به چه شکلی برخورد کند. او می تواند لیستی از مهارت ها و توانایی های تمام سرمایه گذاران خود به دست بیاورد، بدین منظور در زمان مناسب از افراد در مورد علایق آن ها بپرسد. او هرگز اجازه نمی دهد که ماه ها تماس تلفنی بین او و سرمایه گذارانش برقرار نشود (تعداد ماه ها به نوع ارتباط و تعداد سرمایه گذاران بستگی دارد)

کسب احترام و ایجاد شوق در سرمایه گذاران باعث می شود که آنها شما را در لیست شرکت های مورد اعتماد خود قرار دهند. سرمایه گذاران، خودشان هم می توانند از بزرگترین مشتریان شما باشند به شرطی که تاثیر خوبی بر آن ها گذاشته باشید.

۵٫مدیریت نام تجاری

ایجاد و حفظ یک نام تجاری قوی محصول فعالیت های تفکر رهبری و مدیریت ارتباطات است. البته این فعالیت ها به آسانی مورد غفلت قرار می گیرند اما به طور چشمگیری اعتبار شما را در بازار افزایش می دهند.

برای ایجاد یک نام تجاری قوی باید زمان بندی بلد باشید. ممکن است لازم باشد در رویدادهای صنعتی و تجاری سخنرانی کنید، علایق همکاران تان را انجام دهید، در وبلاگ تان از هر دری حرف بزنید، در توییتر فعال باشید و نامه های دست نویس به مشتریان برتر، شرکا و همکاران خود بفرستید. شما فقط می توانید تصمیم بگیرید چه برندی را می خواهید طرح ریزی کنید و چگونه می خواهید این کار را انجام دهید. گذر زمان باعث گسترش شخصیت حقوقی و پرورش سرمایه گذاری شما خواهد شد.

۶٫توسعه شرکت

زمانی که شما فقط بر روی محصول و تیم تان تمرکز کنید، مسلما فراموش می کنید که رتبه شرکت تان را مدیریت کنید. وقتی که گفتگوهای درستی داشته باشید، فرصت های زیادی هم فراهم خواهد شد.برای مثال، آیا شما باید با شرکت های دیگر در زمینه کاری خود شراکت کنید؟ آیا باید برای کسب و کاری دیگر آماده شوید؟ آیا باید به دنبال فرصت های کسب و کار کوچک باشید؟

تحقیقات مستمر و ارتباط با بازیکنان کلیدی در بازار شما راه را برای خروج موفقیت آمیز هموار می کند. جاستین کَن در راهنمای فروش شرکت خود به ما یادآوری می کند که جمع های موفقیت آمیز حاصل گفتگو بین استارت آپ ها و خریداران و مشتریان هستند. بیشترین ارتباطی که شما با بازیکنان کلیدی در صنعت خود دارید شامل شرکت های بزرگ، شرکت های حقوقی و VC ها است.

به طور طبیعی ،فعالیت های تصادفی بسیاری وجود دارند که مدیرعامل شرکت باید به صورت روزانه انجام دهد.اما اگر شما از عهده ۶ حوزه مسوولیتی بالا برنیاید شرکت شما در مسیر موفقیت با چالش های بزرگی روبرو خواهد شد.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *